Tato skvělá pochoutka je vyrobena hned ze tří zdravých a kvalitních surovin: 96% voňavého medu, 3% BIO aceroly a 1% BIO prášku aronie.
Květový med nám nosí naše včeličky. Máme štěstí, že bydlíme v oblasti Jeseníků, takže jsme obklopeni lány travnatých luk a voňavých lesních porostů. Včelky si tedy mohou vybrat, kam si zaletí nasbírat nektar, aby jejich med byl ten nejlepší a nejvoňavější široko daleko. Právě tento med je základem dobrůtky, do níž přidáváme další kvalitní suroviny.
Acerola je tropický ovocný keř nebo malý ovocný strom a známe ji převážně jako acerola třešeň. Plody jsou malé a červené nebo oranžové. Uvádí se, že třešně aceroly jsou jedním z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C na světě. Kromě něj obsahuje mnoho dalších vitamínů, zejména vitamíny B (thiamin, niacin, riboflavin, biotin), vitamín A, E a P, minerály a flavonoidy. Všechny tyto látky pomáhají především lepšímu vstřebávání vitamínu C.
Acerola přispívá k přirozené tvorbě kolagenu a tím i k normální funkci kostí, dásní a kůže. Pozitivně působí na energetický metabolismus a velkou měrou přispívá ke snížení únavy a vyčerpání a k normální činnosti nervové soustavy jako takové.
Aronie (černý jeřáb nebo také temnoplodec) jsou purpurové plody rostliny původem ze Severní Ameriky. Aronii řadíme mezi superpotraviny. Obsahuje velké množství antioxidantů, tříslovin, vitamínů a rutinu. Vyniká vysokým obsahem antokyanů, tedy rostlinných pigmentů, které mají antioxidační vlastnosti a pomáhají chránit buňky před poškozením. Mezi její účinky patří zejména snižování krevního tlaku, tlumení bolesti, zlepšení činnosti trávicí soustavy. Podporuje také pevnost a pružnost cév a harmonizuje činnost štítné žlázy.
Víte, že:
- se uvádí, že acerola obsahuje až 30x více vitamínu C než pomeranče nebo citrony?
- léčivé účinky aronie se využívaly již dávno v historii? Povídá se, že pro Kelty to byl posvátný strom.
- plody aronie obsahují jód? Ten je pro lidský organizmus nezbytný již ve fázi vývoje plodu, zejména při vývoji mozku. Jód potřebuje ke správné funkci i štítná žláza.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.